Home Page of Mateusz Piechnat

Strona główna

Witam serdecznie na mojej prywatnej stronie internetowej. Nazywam się Mateusz Piechnat i jestem pianistą. Od 2002 roku udostępniam niniejszą witrynę nieprzerwanie, lecz pod zmieniającymi się adresami i odsłonami graficznymi (wayback machine: 2002, 2003, 2004, 2005, 2008, 2010). Powstała ona w zamierzchłych czasach, które określić można początkami polskiego internetu. Pierwotnie spełniała dosyć ważne zadanie, którego realizację zapewniają obecnie portale społecznościowe lub systemy blogowe – umożliwiała zaspokojenie wirtualnej potrzeby zaistnienia w sieci :)

Strona miała pełnić funkcję sieciowej wizytówki, pośredniczyć w przekazywaniu informacji oraz prezentować produkty moich twórczych okresów życia. Materiały tu zawarte pochodzą z różnych etapów dorastania i niektóre z nich przedstawiają się teraz nieco infantylnie. Mimo tego nie zamierzam ich usuwać, ponieważ stanowią świadectwo mojej internetowej aktywności oraz dowód twórczego rozwoju osobowości.

Na wzór popularnych blogów umieszczam poniżej najświeższe informacje dotyczące funkcjonowania witryny, pracy nad różnymi projektami lub po prostu spontaniczne refleksje, którymi chciałbym się podzielić z innymi.

Pokaż stronę: ​1234567

Prawo Absolutu
17 maja 2010, 12:36

Potencja zaistnienia konkretnego wydarzenia powstaje w umyśle. Zdarzenie lokalne nie ma prawa ziścić się bez wcześniejszego wyobrażenia. Dzieje wszechświata są wypadkową wszystkich myśli stworzonych przez istoty obdarzone wolną wolą. Pomyślność losu człowieka zależna jest od sumy życzliwych intencji ku niemu skierowanych.

Trochę muzyki
4 kwietnia 2010, 21:51

Ostatnio miałem przyjemność wykonywać preludia A. Skriabina w ramach sesji artystyczno-naukowej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zapraszam do wysłuchania kilku nagrań z tego koncertu.

Nowa domena
25 marca 2010, 00:47

Witam po długiej przerwie. W końcu doczekałem się własnej domeny i związanego z nią eleganckiego adresu e-mail :) Pliki strony ponownie trafiły na polski hosting – tym razem wybrałem darmowy cba.pl. Mam nadzieję, że będą serwowane szybko i bezawaryjnie. Jeśli komuś przeszkadza automatycznie doklejana reklama to radzę zainstalować Adblock Plus do Firefoxa. Pozdrawiam.

Nowe wcielenie
17 października 2009, 20:40

Właśnie uruchomiłem najnowszą wersję strony. Tym razem skorzystałem z pomocy Frameworków jQuery i CodeIgniter. Witryna posiada prosty system zarządzania treścią, dzięki czemu mogę w prosty i szybki sposób użyć jej silnika do zrobienia innej witryny o podobnej strukturze (jeśli ktoś byłby zainteresowany). Niestety skorzystałem z kilku nowoczesnych rozwiązań, które uniemożliwiają poprawne wyświetlanie w przeglądarce Internet Explorer 6 i innych archaicznych wynalazkach.

Sens życia
24 marca 2010, 22:25

Utworzyłem nowy dział Autor -> Filozofia, w którym to zapisałem kilka ostatnich spostrzeżeń na temat sensu życia i natury wszechświata. Myślę, że coś tam jeszcze dopiszę, na razie jest to, co najważniejsze. Zapraszam do lektury...

Pokaż stronę: ​1234567