Home Page of Mateusz Piechnat

Strona główna

Witam serdecznie na mojej prywatnej stronie internetowej. Nazywam się Mateusz Piechnat i jestem pianistą. Od 2002 roku udostępniam niniejszą witrynę nieprzerwanie, lecz pod zmieniającymi się adresami i odsłonami graficznymi (wayback machine: 2002, 2003, 2004, 2005, 2008, 2010). Powstała ona w zamierzchłych czasach, które określić można początkami polskiego internetu. Pierwotnie spełniała dosyć ważne zadanie, którego realizację zapewniają obecnie portale społecznościowe lub systemy blogowe – umożliwiała zaspokojenie wirtualnej potrzeby zaistnienia w sieci :)

Strona miała pełnić funkcję sieciowej wizytówki, pośredniczyć w przekazywaniu informacji oraz prezentować produkty moich twórczych okresów życia. Materiały tu zawarte pochodzą z różnych etapów dorastania i niektóre z nich przedstawiają się teraz nieco infantylnie. Mimo tego nie zamierzam ich usuwać, ponieważ stanowią świadectwo mojej internetowej aktywności oraz dowód twórczego rozwoju osobowości.

Na wzór popularnych blogów umieszczam poniżej najświeższe informacje dotyczące funkcjonowania witryny, pracy nad różnymi projektami lub po prostu spontaniczne refleksje, którymi chciałbym się podzielić z innymi.

Pokaż stronę: ​123456››

Przepisywanie Nut
9 maja 2011, 21:55

Komputerowe przepisywanie nut solowych, kameralnych, orkiestrowych, wokalnych wraz z tekstem, możliwość zmiany tonacji.

Nagrania
19 października 2011, 22:49

Ostatnio trafiło mi się nagrywać trzy akompaniamenty wokalne. Poniżej są linki.

Stanisław Kierner - Baryton, Mateusz Piechnat - Fortepian

Prima aprilis
4 kwietnia 2011, 10:27

To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania ich przez zielarzy również zostanie utracona.
http://www.stopcodex.pl/2010/09/wielka-farmacja-a-ziola-ue

Filmy dokumentalne
8 września 2010, 12:07

Znalazłem dwa filmy przedstawiające nowe spojrzenie na zagadnienie duchowości: Co my tak naprawdę wiemy!? oraz Nowa Biologia - Tam gdzie spotyka się umysł z materią (napisy PL) polecam...

Koniec świata
8 września 2010, 12:06

Do tej pory nie interesowałem się sprawą chipowania ludzi. Wygląda na to, że przygotowania do końca świata zostały już rozpoczęte :)
Polecam fragment wiadomości w TVP, dodatkowo informację dotyczącą umiejscowienia chipów:
Biochip jest ładowany dzięki zmianom temperatury ciała, co wyklucza częste zmiany baterii zasilającej. Wydano ponad 1.5 miliona dolarów na badania dotyczące znalezienia miejsc na ludzkim ciele, gdzie występują największe wahania temperatury. Pierwszym miejscem jest czoło w okolicach linii włosów, a drugim zewnętrzna cześć dłoni
Oraz znany chyba wszystkim fragment Apokalipsy św. Jana (13,16-18):
16: I sprawia [tj. Bestia], że wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło
17: i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia
18: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Pokaż stronę: ​123456››