Home Page of Mateusz Piechnat

Muzyka

Od urodzenia miałem wielką ambicję, aby zostać kompozytorem. Wydawało mi się, że tylko w ten sposób muzyk może przetrwać w pamięci innych. Dlatego też od zawsze improwizowałem przy instrumencie z lepszym lub gorszym skutkiem. W pierwszej klasie liceum dostałem komputer i zacząłem niektóre utwory spisywać w programie Finale. Aplikacja ta dała mi także możliwość zapisywania prymitywnych plików muzycznych w formacie MIDI. W ten właśnie sposób powstała większość poniższych utworów. Od strony estetycznej są obrzydliwe, ale mniej więcej pokazują obraz moich muzycznych przemyśleń. Oczywiście z perspektywy czasu oraz studiów w Akademii Muzycznej zdałem sobie sprawę z tego, że te kompozycje to tylko marne ćwiczenia, które nie zapewnią mi chwały na wieczność. Mimo wszystko zamieściłem kilka z nich – na pamiątkę.

Pokaż stronę: ​12

 • Aleator

  (262.0 KB)

  Program służy do wykonywania losowej muzyki. Jest idealny na psychodeliczne przyjęcia. Powstał w 2005 roku. Wykorzystuje standardowe brzmienia MIDI.

 • BezNazwy

  (577.0 KB)

  Fragmenty suity h-moll Bacha (MP3), jaki zapamiętałem z dzieciństwa. Starałem się sprawdzić możliwości odtwórcze programu Finale 2009 i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.

 • Classic [beat]

  (975.8 KB)

  Utwór z wczesnego okresu (MP3) - inspirowany kompozycjami Bacha i Mozarta. Powstał pod wpływem szczytnej idei połączenia muzyki poważnej z popularnym Beatem.

 • Fuga d-moll

  (2.9 MB)

  To inna fuga mojego autorstwa (MP3). Starałem się uzyskać efekt stereo i w tym celu stosowałem opóźnienie poszczególnych głosów o 20 milisekund w lewym bądź prawym kanale. Z tego powodu utwór zapisałem w formacie MP3 ale barwa dźwięku i tak jest generowana przez MIDI. Obecnie można stworzyć taki efekt jednym kliknięciem.

 • Fuga piECHnAt

  (11.7 KB)

  Pierwsza fuga, jaką napisałem w życiu (1 klasa liceum). Temat powstał z liter mojego nazwiska, oczywiście z tych, które da się zagrać, czyli: e, c, h, a. Odpowiednikami pozostałych liter są pauzy.

 • Gdzie jest śniadanie

  (321.4 KB)

  Taki żart muzyczny (MP3) - byłem głodny.

 • Góralskie

  (2.0 MB)

  Ta kompozycja (MP3) miała coś wspólnego z górami, ale niestety nie pamiętam jej tytułu.

Pokaż stronę: ​12