Home Page of Mateusz Piechnat

Strona główna

Witam serdecznie na mojej prywatnej stronie internetowej. Nazywam się Mateusz Piechnat i jestem pianistą. Od 2002 roku udostępniam niniejszą witrynę nieprzerwanie, lecz pod zmieniającymi się adresami i odsłonami graficznymi (wayback machine: 2002, 2003, 2004, 2005, 2008, 2010). Powstała ona w zamierzchłych czasach, które określić można początkami polskiego internetu. Pierwotnie spełniała dosyć ważne zadanie, którego realizację zapewniają obecnie portale społecznościowe lub systemy blogowe – umożliwiała zaspokojenie wirtualnej potrzeby zaistnienia w sieci :)

Strona miała pełnić funkcję sieciowej wizytówki, pośredniczyć w przekazywaniu informacji oraz prezentować produkty moich twórczych okresów życia. Materiały tu zawarte pochodzą z różnych etapów dorastania i niektóre z nich przedstawiają się teraz nieco infantylnie. Mimo tego nie zamierzam ich usuwać, ponieważ stanowią świadectwo mojej internetowej aktywności oraz dowód twórczego rozwoju osobowości.

Na wzór popularnych blogów umieszczam poniżej najświeższe informacje dotyczące funkcjonowania witryny, pracy nad różnymi projektami lub po prostu spontaniczne refleksje, którymi chciałbym się podzielić z innymi.

Pokaż stronę: ​123456››

Krótkowzroczność
4 lutego 2012, 12:48

Krótkowzroczność jest wadą wzroku przejawiającą się na poziomie mentalnym. Człowiek traci ostrość widzenia, ponieważ zagłusza spostrzegane obrazy za pomocą słów. Obdziera je ze znaczenia, poprzez werbalizację ich treści. Nie wnika w ich niepowtarzalny sens, tylko dopasowuje do nich już istniejące oznaczenia językowe. Po zakończonym procesie identyfikacji nie ma potrzeby wyraźnego widzenia. Niepotrzebna umiejętność zanika. Pozostaje jedynie zdolność do lokalizowania w przestrzeni określonych kategorii semantycznych.

METAKOSMOLOGIA
9 listopada 2011, 20:01

Kolejna bardzo ciekawa publikacja przedstawiająca koncepcję istoty wszechświata.

METAKOSMOLOGIA - Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz (Poznań 1999)

Przepisywanie Nut
9 maja 2011, 21:55

Komputerowe przepisywanie nut solowych, kameralnych, orkiestrowych, wokalnych wraz z tekstem, możliwość zmiany tonacji.

Nagrania
19 października 2011, 22:49

Ostatnio trafiło mi się nagrywać trzy akompaniamenty wokalne. Poniżej są linki.

Stanisław Kierner - Baryton, Mateusz Piechnat - Fortepian

Prima aprilis
4 kwietnia 2011, 10:27

To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania ich przez zielarzy również zostanie utracona.
http://www.stopcodex.pl/2010/09/wielka-farmacja-a-ziola-ue

Pokaż stronę: ​123456››