Home Page of Mateusz Piechnat

Strona główna

Witam serdecznie na mojej prywatnej stronie internetowej. Nazywam się Mateusz Piechnat i jestem pianistą. Od 2002 roku udostępniam niniejszą witrynę nieprzerwanie, lecz pod zmieniającymi się adresami i odsłonami graficznymi (wayback machine: 2002, 2003, 2004, 2005, 2008, 2010). Powstała ona w zamierzchłych czasach, które określić można początkami polskiego internetu. Pierwotnie spełniała dosyć ważne zadanie, którego realizację zapewniają obecnie portale społecznościowe lub systemy blogowe – umożliwiała zaspokojenie wirtualnej potrzeby zaistnienia w sieci :)

Strona miała pełnić funkcję sieciowej wizytówki, pośredniczyć w przekazywaniu informacji oraz prezentować produkty moich twórczych okresów życia. Materiały tu zawarte pochodzą z różnych etapów dorastania i niektóre z nich przedstawiają się teraz nieco infantylnie. Mimo tego nie zamierzam ich usuwać, ponieważ stanowią świadectwo mojej internetowej aktywności oraz dowód twórczego rozwoju osobowości.

Na wzór popularnych blogów umieszczam poniżej najświeższe informacje dotyczące funkcjonowania witryny, pracy nad różnymi projektami lub po prostu spontaniczne refleksje, którymi chciałbym się podzielić z innymi.

Pokaż stronę: ​1234567››

Filmy dokumentalne
8 września 2010, 12:07

Znalazłem dwa filmy przedstawiające nowe spojrzenie na zagadnienie duchowości: Co my tak naprawdę wiemy!? oraz Nowa Biologia - Tam gdzie spotyka się umysł z materią (napisy PL) polecam...

Koniec świata
8 września 2010, 12:06

Do tej pory nie interesowałem się sprawą chipowania ludzi. Wygląda na to, że przygotowania do końca świata zostały już rozpoczęte :)
Polecam fragment wiadomości w TVP, dodatkowo informację dotyczącą umiejscowienia chipów:
Biochip jest ładowany dzięki zmianom temperatury ciała, co wyklucza częste zmiany baterii zasilającej. Wydano ponad 1.5 miliona dolarów na badania dotyczące znalezienia miejsc na ludzkim ciele, gdzie występują największe wahania temperatury. Pierwszym miejscem jest czoło w okolicach linii włosów, a drugim zewnętrzna cześć dłoni
Oraz znany chyba wszystkim fragment Apokalipsy św. Jana (13,16-18):
16: I sprawia [tj. Bestia], że wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło
17: i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia
18: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Prawo Absolutu
17 maja 2010, 12:36

Potencja zaistnienia konkretnego wydarzenia powstaje w umyśle. Zdarzenie lokalne nie ma prawa ziścić się bez wcześniejszego wyobrażenia. Dzieje wszechświata są wypadkową wszystkich myśli stworzonych przez istoty obdarzone wolną wolą. Pomyślność losu człowieka zależna jest od sumy życzliwych intencji ku niemu skierowanych.

Trochę muzyki
4 kwietnia 2010, 21:51

Ostatnio miałem przyjemność wykonywać preludia A. Skriabina w ramach sesji artystyczno-naukowej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zapraszam do wysłuchania kilku nagrań z tego koncertu.

Nowa domena
25 marca 2010, 00:47

Witam po długiej przerwie. W końcu doczekałem się własnej domeny i związanego z nią eleganckiego adresu e-mail :) Pliki strony ponownie trafiły na polski hosting – tym razem wybrałem darmowy cba.pl. Mam nadzieję, że będą serwowane szybko i bezawaryjnie. Jeśli komuś przeszkadza automatycznie doklejana reklama to radzę zainstalować Adblock Plus do Firefoxa. Pozdrawiam.

Pokaż stronę: ​1234567››