Home Page of Mateusz Piechnat

Strona główna

Witam serdecznie na mojej prywatnej stronie internetowej. Nazywam się Mateusz Piechnat i jestem pianistą. Od 2002 roku udostępniam niniejszą witrynę nieprzerwanie, lecz pod zmieniającymi się adresami i odsłonami graficznymi (wayback machine: 2002, 2003, 2004, 2005, 2008, 2010). Powstała ona w zamierzchłych czasach, które określić można początkami polskiego internetu. Pierwotnie spełniała dosyć ważne zadanie, którego realizację zapewniają obecnie portale społecznościowe lub systemy blogowe – umożliwiała zaspokojenie wirtualnej potrzeby zaistnienia w sieci :)

Strona miała pełnić funkcję sieciowej wizytówki, pośredniczyć w przekazywaniu informacji oraz prezentować produkty moich twórczych okresów życia. Materiały tu zawarte pochodzą z różnych etapów dorastania i niektóre z nich przedstawiają się teraz nieco infantylnie. Mimo tego nie zamierzam ich usuwać, ponieważ stanowią świadectwo mojej internetowej aktywności oraz dowód twórczego rozwoju osobowości.

Na wzór popularnych blogów umieszczam poniżej najświeższe informacje dotyczące funkcjonowania witryny, pracy nad różnymi projektami lub po prostu spontaniczne refleksje, którymi chciałbym się podzielić z innymi.

Pokaż stronę: ​12345678

Nowe wcielenie
17 października 2009, 20:40

Właśnie uruchomiłem najnowszą wersję strony. Tym razem skorzystałem z pomocy Frameworków jQuery i CodeIgniter. Witryna posiada prosty system zarządzania treścią, dzięki czemu mogę w prosty i szybki sposób użyć jej silnika do zrobienia innej witryny o podobnej strukturze (jeśli ktoś byłby zainteresowany). Niestety skorzystałem z kilku nowoczesnych rozwiązań, które uniemożliwiają poprawne wyświetlanie w przeglądarce Internet Explorer 6 i innych archaicznych wynalazkach.

Sens życia
24 marca 2010, 22:25

Utworzyłem nowy dział Autor -> Filozofia, w którym to zapisałem kilka ostatnich spostrzeżeń na temat sensu życia i natury wszechświata. Myślę, że coś tam jeszcze dopiszę, na razie jest to, co najważniejsze. Zapraszam do lektury...

Spam Poison
26 maja 2007, 17:14
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!
Trochę ontologii
1 stycznia 2007, 19:33
Wreszcie znalazłem tekst filozoficzny zbliżający do odpowiedzi na fundamentalne pytania ludzkości, czyli: dlaczego istnieje świat i jaki jest sens istnienia w nim życia? Jeżeli pominąłem jakieś istotne fragmenty to tylko z powodu ewentualnego niepełnego zrozumienia, za co przepraszam.

Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga
i Bogiem było Słowo.
(...)
a przez Nie wszystko się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
(...)
Na świecie było,
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał.
(...)
Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi
tym, którzy wierzą w imię Jego -
(Jestem, który Jestem)
którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili.
Słowo stało się ciałem
i zamieszkało między nami.
(...)
Oto słowo Pańskie.

Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam...
Portret psychologiczny
24 maja 2010, 09:54

W dziale Grafika pojawiły się nowe rysunki. Jeden z kolegów już od dłuższego czasu męczył mnie żebym zeskanował coś nowego a to dlatego że wśród nowych grafik znajduje się jego portret. Tą tajemniczą osobą działającą w interesie promocji mojej twórczości jest skrzypek Mateusz Kuźma. To tyle rewelacji jak na ten rok :)

Pokaż stronę: ​12345678